O Vás, s Vami, pre Vás

Seniori sa dozvedia ako pohyb lieči

07.04.2014, Liptovský Mikuláš - Projekt celoživotného vzdelávania seniorov z Liptovského Mikulášia pokračuje.

Po kurzoch cudzích jazykoch, verejnej správy či finančnej a právnej gramotnosti otvorili hodiny zamerané na pohyb.
   Aktivity neformálneho vzdelávania, ktoré mikulášska radnica realizuje vďaka finančnej pomoci Európskeho sociálneho fondu, sú zamerané na zvýšenie miery zručností, podporu osobnostného rozvoja či zdravého životného štýlu a majú prispieť k zvýšeniu kvality života. „Ukazuje sa ako veľmi dobré rozhodnutie, že sme do tohto projektu išli. Máme vynikajúce ohlasy od účastníkov, ktorí si pochvaľujú nielen úroveň, ale i praktické zameranie jednotlivých kurzov,“ uviedla Anna Rašiová, prednostka Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši.  
   V novo otvorených kurzoch venovaných pohybovým aktivitám sa štyridsiatka účastníkov dozvie ako správne rozhýbať svoje telo. „Naučíme sa dýchať, relaxovať, ako rozhýbať kĺby a chrbticu. Predpokladám totiž, že v tejto vekovej kategórii už nastupujú zdravotné problémy, ako je opotrebovanie kĺbov či svalov,“ priblížila lektorka Dagmara Sarita Poliaková.
   Okrem správneho cvičenia sa bude hovoriť o životospráve a vplyve psychiky na celkový zdravotný stav. „Bola by som rada, keby si to, čo sa naučia, preniesli medzi svoje raňajšie rituály. Správne rozhýbanie tela v ranných hodinách totiž pomáha lepšie znášať deň,“ dodala lektorka. 

Partneri

Mesto Liptovský MikulášDom KulturyKALENDÁR PODUJATÍ mesta Liptovský Mikuláš Informačné centrumMipasImafexAvisMHK32Múzeum Janka Klára