O Vás, s Vami, pre Vás

Spolu za zdravý a krásny úsmev

17.04.2014, Liptovský Mikuláš - ,,Ak neprídu pacienti do ambulancie, musia prísť (budúci) lekári do ulíc.’’

 

 Slovenský spolok študentov zubného lekárstva organizuje najväčší preventívny projekt v oblasti ústnej hygieny na Slovensku.

 Už druhým rokom študenti zubného lekárstva vyrážajú do ulíc s cieľom šíriť osvetu ústneho zdravia, ktoré je v alarmujúcom stave! V celoeurópskych prieskumoch sa nachádzame na posledných miestach.

Často sa stáva,že zubní lekári nemajú dostatok času individuálne sa venovať pacientom a poučiť ich o správnych zásadách čistenia zubov. Zubní medici im preto ponúknu jedinečnú príležitosť naučiť sa to!

Počas približne polhodinovej  inštruktáže, obdržia ZADARMO zubnú kefku, s ktorou si v reálnom čase vyskúšajú správnu techniku čistenia zubov spolu s medikmi!

Tento neziskový projekt je vedený pod záštitou predsedu NR SR Pavla Pašku a uskutoční sa v 18-tich slovenských mestách po dobu dvoch týždňov a to od 23.4., kedy študenti začnú v hlavnom meste až do 6.5. ukončením projektu v Košiciach.

Do Liptovského Mikuláša project zavíta 29.4., a to od 10:00 do 18:00 na Námestí mieru.

Partneri

Mesto Liptovský MikulášDom KulturyKALENDÁR PODUJATÍ mesta Liptovský Mikuláš Informačné centrumMipasImafexAvisMHK32Múzeum Janka Klára