O Vás, s Vami, pre Vás

Škôlkari vytvorili rekordne dlhý vláčik

22.05.2014, Liptovský Mikuláš  - Klubu MFK Tatran Liptovský Mikuláš sa vo štvrtok 22. mája podaril husársky kúsok.

Počas olympiády pre materské školy vytvorili rekordne dlhý vláčik s približne 350 deťmi. Aj takto chcú tých najmenších naviesť k myšlienke vzájomnosti a vybudovať  v nich vzťah ku kolektívnym športom.
  „Do klubu som prišiel pred viac ako tromi rokmi a nič podobné tu nebolo. Olympiáda má čoraz väčšiu odozvu nielen v materských školách na území mesta, ale aj v okolitých obciach. Dôkazom je účasť rekordných 350 detí z deviatich škôlok,“ uviedol Juraj Sabol, športový riaditeľ mládeže Mestského futbalového klubu (MFK) Tatran.
    Odhodlaní športovci absolvovali súťaženie v desiatich disciplínach, vyskákali sa na nafukovacom hrade a trampolínach, vyskúšali si nový šport futbal-hokej s paličkami a maľovať si mohli v Picasso kútiku. „Snažili sme sa pripraviť najmä kolektívne disciplíny, aby sme v deťoch podporili športového ducha. Niektoré z nich sa u nás dostávajú do prvotného kontaktu s ozajstným športom a možno sa im toto prostredie zapáči natoľko, že ich neskôr privítame medzi našimi zverencami,“ dodal J. Sabol.

Partneri

Mesto Liptovský MikulášDom KulturyKALENDÁR PODUJATÍ mesta Liptovský Mikuláš Informačné centrumMipasImafexAvisMHK32Múzeum Janka Klára