O Vás, s Vami, pre Vás

Mladí futbalisti ukázali skutočné futbalové majstrovstvo

03.12.2014, Liptovský Mikuláš - Liptov aréna v Liptovskom Mikuláši hostila počas víkendu 29.  a 30. novembra mládežnícke družstvá zo Slovenska, Poľska a Maďarska.

Viac ako päťsto hráčov sa stretlo na ďalšom ročníku halového turnaja Liptov Champions Masters Winter Classic.
    V sobotu odohrali medzi sebou zápasy hráči do 8 a 9 rokov (U8 a U9) a v nedeľu starší (U10 a U11), aby tak opäť naplnili motto turnaja, poriadne si zasúťažiť, vzájomne sa konfrontovať a nájsť nové priateľstvá. „Mám veľmi dobré pocity. Cez víkend som sa cítil ako v mravenisku, kde sa chce každý hrať a víťaziť. U detí sme mohli vidieť neskutočné majstrovstvo a chuť hrať. Treba im dať len príležitosť, oni to vždy vrátia tým najkrajším spôsobom," zhodnotil riaditeľ súťaže Dušan Matejka.
     V zápasoch veľmi dobrej úrovne sa v kategórii U8 najviac darilo družstvu poľského DAF Rzeszów. V kategórii U9 zvíťazil po dramatickom boji MFK Ružomberok nad FC Petržalka akadémia. MFK Košice najlepšie zvládli kategóriu U10 pred prípravkou MFK Ružomberok. Pohár za víťazstvo v kategórii U11 si odniesli hráči ŠK Odeva Lipany, ktorí až na penalty pokorili FC Spartak Trnava.

Partneri

Mesto Liptovský MikulášDom KulturyKALENDÁR PODUJATÍ mesta Liptovský Mikuláš Informačné centrumMipasImafexAvisMHK32Múzeum Janka Klára