O Vás, s Vami, pre Vás

Členovia okrskových komisií pre hlasovanie v referende zložili sľub

14.01.2015, Liptovský Mikuláš - Členovia okrskových komisií pre hlasovanie v referende o ochrane rodiny v Liptovskom Mikuláši sa stretli na prvom spoločnom zasadnutí.

V priestoroch mestského úradu zložili v stredu 14. januára do rúk primátora Liptovského Mikuláša Jána Blcháča sľub, že budú svoju funkciu vykonávať nestranne a svedomito.


     Referendu predchádzala iniciatíva organizácie Aliancia za rodinu, ktorá sa začala v apríli minulého roka zberom podpisov na uskutočnenie referenda. Na tri otázky týkajúce sa rodiny budú oprávnení voliči, na základe rozhodnutia prezidenta SR Andreja Kisku, odpovedať v sobotu 7. februára 2015 v čase od 7:00 do 22:00 h.
   „Zákon umožňuje pre referendum vytvoriť okrsky s väčším počtom oprávnených voličov, v jednom   okrsku ich môže byť až 2 tisíc,“ priblížila Miroslava Almanová, vedúca organizačného oddelenia na mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši. Voliči v meste tak budú hlasovať v 22 okrskoch.

Partneri

Mesto Liptovský MikulášDom KulturyKALENDÁR PODUJATÍ mesta Liptovský Mikuláš Informačné centrumMipasImafexAvisMHK32Múzeum Janka Klára