O Vás, s Vami, pre Vás

Medailisti u primátora

Liptovský Mikuláš, 26.09.2014 – Primátor mesta Alexander Slafkovský prijal

26. septembra trojicu rodákov z Liptovského Mikuláša, za ktorými stoja svetové a európske úspechy. Samuel Mensák priniesol v júli tohto roka zlato z Majstrovstiev Európy v  modernom triathle. O zlaté medaily na septembrových majstrovstvách sveta vodných slalomárov sa postarali Alexander Slafkovský ml. a Michal Martikán.


    Dvojica kanoistov sa vo výbornej forme ukázala v americkom Deep Creeku, kde sa konal svetový šampionát. Slovensko získalo celkom štyri cenné kovy, jeden individuálny a tri v hliadkach. Michal Martikán a Alexander Slafkovský v hliadke 3 x C1 okrem slovenských farieb výborne reprezentovali aj domáci Kanoe Tatra Klub Liptovský Mikuláš – Dukla Banská Bystrica.  
   Moderný päťbojár Samuel Mensák z ŠK Grafon Liptovský Mikuláš sa najlepšie presadil medzi juniormi do 19 rokov v disciplínach plávanie, beh a streľba. Na prvej priečke za sebou nechal pretekárov z Portugalska a Španielska.
 

Partneri

Mesto Liptovský MikulášDom KulturyKALENDÁR PODUJATÍ mesta Liptovský Mikuláš Informačné centrumMipasImafexAvisMHK32Múzeum Janka Klára