Pripomenuli si oslobodenie Okoličného
03.02.2014, Liptovský Mikuláš - Začiatkom februára uplynulo 69. rokov od oslobodzovacích bojov o Okoličné z konca II. sv. vojny.
Historické udalosti si liptovskomikulášska radnica pripomenula pietnym aktom v pondelok 3. februára pri pamätníku v Okoličnom.
„Naša história je pretkaná množstvom smutných udalostí, niektoré z nich majú našťastie dobrý koniec. Sme tu, aby sme si pripomenuli udalosti, ktoré sa hlboko dotkli životov našich otcov a starých otcov a aby sme im vzdali hold za to, že nám darovali slobodu,“ prihovoril sa prítomným Jozef Repaský, zástupca primátora mesta.
Historické udalosti pripomenul Milan Martinka, zástupca Základnej organizácie SZPB v Liptovskom Mikuláši. Pietnu chvíľu podčiarkol spevokol Klubu seniorov Podbreziny – Okoličné.